راهنمای مدیریت ریسک: ۵- درک سایر پیچیدگیها و ابهامات سازمان

دراین پست آخرین گام از پنج گام کلی راهنمای مدیریت ریسک توضیح داده می شود:

گام ۵- درک سایر پیچیدگیها و ابهامات سازمان
مدیریت ریسک ساخت و ساز یک ورزش پرتماشاچی نیست. همه باید در مدیریت ریسک خوب با توجه به نقش خود در کسب و کار ساخت و ساز آگاه و سهیم باشند. به روز رسانی های ریسک و بررسی و بازبینی در مورد ریسک ها، باید بخشی از ارتباطات در تمام سطوح باشد.
آیا به یاد دارید که چطور والدین اتان با مهربانی، ولی قاطع در مورد اینکه توجه اتان به مسائل و مراقبت از خودتان باشد، سرتان نق می زدند؛؟ یادآوری های سازنده و منظم به شما کمک می کند تا کارها درست پیش بروند. ارتباط خود را درمورد ریسکها و همچنین نکات و نقطه نظرات به سادگی حفظ کنید تا درک و یادآوری پیام شما در یادها سهل و ساده باشد.

مرحله تکمیلی: کاری کنید که ریسک به جای اینکه در مقابل شما باشد، درجهت منفعت شما باشد(کاری کنید که ریسک برای شما کار کند نه بر علیه شما).
در اینجا یک موضوع واضح و در حقیقت امر بدیهی که وجود دارد این است که : همه ریسک ساخت و ساز منفی نیست. اگر شما برای اولین بار از عهده انجام یک پروژه برای یک مشتری، به خوبی برآیید یک ریسک مثبت است (که خوب است!) و در این صورت از شما برای انجام پروژه دوم و پروژه های بعدی نیزدرخواست خواهد شد. پروژه های تجاری ساخت و ساز درحال حاضر بر اساس BIARS (انگیزه متعادل و تسهیم ریسک) انجام می شوند. مشتری و پیمانکار در(به عنوان مثال، صرفه جویی در هزینه پروژه) سود و زیان بالقوه سهیم هستند تا با افزایش انگیزه هر بخش، به موفقیت کار کمک کنند.
خیلی از منابع که برای اداره کردن ریسکهای منفی به کارمی رود برای مدیریت ریسک مثبت هم قابل اعمال است. با انتخاب درست نرم افزار، منبع آموزشی و منبع مالی و غیره، شرکت شما نه تنها از موقعیت های سخت جان سالم بدر خواهد برد، بلکه آماده استفاده از فرصت های سودمند بیشتر کسب و کار نیز خواهید بود.

برای بهینه سازی مدیریت ریسک ساخت و ساز تان آماده اید ؟
این پنج مرحله به اضافه مرحله تکمیلی، روند مستحکم و قابل اطمینانی برای شناسایی، مدیریت و حتی کسب درآمد خارج از ریسک ساخت و ساز به شما می دهد. برای این که در جهت منفعت شما و شرکت تان عمل کنند آنها را به کار ببندید.
در مورد ریسکهایی که قبلا به آنها فکر نکرده اید و حال پی برده اید که ممکن است به طور قابل توجهی کسب و کار ساخت و ساز شما را تحت تاثیر قراردهد، نترسید. حرف ما را گوش گنید؛ شما به مراتب بهتر می دانید که این قبیل ریسکها همیشه وجود دارد و به توانایی خودتان در مدیریت صحیح آنها چه مثبت و چه منفی، توجه داشته باشید.

راهنمای مدیریت ریسک: ۵- درک سایر پیچیدگیها و ابهامات سازمان
راهنمای مدیریت ریسک : ۴- انتخاب درست منابع برای مدیریت ریسک
راهنمای مدیریت ریسک : ۳- مقابله با ریسک
راهنمای مدیریت ریسک: ۲- لیست را به ترتیب اهمیت مرتب کنید
راهنمای مدیریت ریسک: ۱- لیستی از منشا های ریسک تهیه کنید
راهنمای مدیریت ریسک
مدیریت یکپارچه یعنی ...
در کارتان غرق شوید!
BIM: مدلسازی و یکپارچه سازی اطلاعات ساخت و ساز
هیچ وقت برای اتمام کار زود نیست!
مهارت گوش دادن
نکاتی که برای شروع مدیریت یک پروژه باید به آن توجه کنید
مدیریت پروژه ذاتی است یا اکتسابی
نکاتی برای بستن پروژه
نکاتی برای مدیریت زمان
کشتی پروژه را به سلامت به ساحل موفقیت برسانیم
نکاتی برای مستند سازی صحیح
اثر هاوتورن (Hawthorne)
با مخالفانتان دوست شوید!!
دیدگاهتان در مورد موفقیت پروژه چیست؟