راهنمای مدیریت ریسک : ۴- انتخاب درست منابع برای مدیریت ریسک

راهنمای مدیریت ریسک:
دراین پست چهارمین گام از پنج گام کلی راهنمای مدیریت ریسک توضیح داده می شود:

گام چهارم : انتخاب درست منابع برای مدیریت ریسک

اگر شما تصمیم به انتقال، کاهش و یا پذیرش ریسک داشته باشید، منابع مختلفی برای بهینه سازی انتخاب مدیریت ریسک ممکن است به شما کمک کند:

نرم افزار: چه برای طراحی ساختمان، چه هزینه، مدیریت پروژه، حسابداری و یا دیگر جنبه های کسب و کار ساخت و ساز، یک نرم افزار مدیریت ساخت مناسب می تواند باعث قابل مدیریت بودن وظایف شده و روند انجام فرایندها را سریع تر پیش ببرد. همه این مزایا همچنین به کاهش ریسک کمک می کند . همانطور که یک شرکت ساخت و ساز رشد می کند وهمزمان تعداد پروژه های در حال افزایش را مدیریت و اداره می کند، یک برنامه نرم افزاری طراحی شده مناسب و مخصوص این کار، به مدیریت ریسک کمک می کند. (مثل ERM یا نرم افزار بزرگ مدیریت ریسک ). در سطح متوسط، گزینه های نرم افزار مدیریت پروژه معین همچنین دارای قابلیت ها و عملکردهای تو کار مدیریت ریسک هستند.

آموزش : آموزش در حین کار در استفاده از مواد و ماشین آلات مخصوص ، یک نمونه بوده و آموزش آنلاین برای ایمنی کار نمونه دیگری است.

تامین مالی : خطوط اعتباری کسب و کار ساخت و ساز ، مورد استفاده باشند یانه، یک اقدام احتیاطی خوب هستند. و به عنوان یک تکیه گاه مالی به شما اجازه می دهند ریسکهای مختلف از قبیل تاخیر ممکن در پرداخت یک مشتری و یا اختلاف در پرداخت را بپذیرید. نرم افزار حسابداری مناسب می تواند باعث آماده سازی آسان اسناد و مدارکی گردد که بانک شما قبل از باز کردن یک خط اعتباری نیاز خواهد داشت.

بیمه : یک شرکت یا کارگزار بیمه بایستی قادر باشد در مورد ملزومات مجوز محلی برای بیمه ساخت و ساز و ورودیها و خروجی های CCIP (برنامه های بیمه کنترلی پیمانکار(و یا برنامه های بیمه کنترل شونده توسط پیمانکار)) و SDI ( بیمه قراردادی پیمانکار فرعی) به شما توصیه هایی ارائه کند. با این حال، به یاد داشته باشید که برخی از ریسک های ساخت و ساز همیشه غیر قابل بیمه شدن هستند.

مشاوره حرفه ای : منابع مشاوره برای کسب و کار ساخت و ساز شامل شرکت های قانونی و متخصص درزمینه قراردادهای ساخت و ساز و دادخواهی ، بانکداران و شرکت های حسابداری، مشاوران و دوستان کسب و کار هستند. منبع دیگری که گاهی اوقات نادیده گرفته میشود سازمانهایی هستند که به صدوراوراق قرضه (ضمانت نامه ) مبادرت می کنند. این اوراق قرضه، مشتریان را با ضمانت این که علیرغم هر آنچه هم که ممکن است به شرکت ساخت و ساز شان اتفاق بیفتد، با این حال پروژه های ساختمانی اشان در نهایت انجام خواهد شد، تضمین و پشتیبانی می کند. برای تصمیم گیری راجع به صدور یک اوراق قرضه ، سازمان صادر کننده، کسب و کار پیمان کار را که شامل شناسایی هر گونه شیوه کسب و کار مخاطره آمیز است مورد بررسی قرار خواهد داد.

تکنولوژی ها و روشهای جدید : برخی از ریسک ها که قبلا به طور خودکار پذیرفته شده اند هم اکنون می توانند با رویکردهای جدید کاهش یا حتی حذف شوند. آب و هوای بد یکی از این نمونه هاست . با استفاده از ماژول های پیش ساخته ساختمان، زمان ساخت و ساز ساختمانی در سایت می تواند به طور قابل توجهی کاهش یابد و با آن، ممکن است تاثیر آب و هوای بد نیز از بین برود.
در مناطق دیگر، استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین (وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین) می تواند در زمان صرفه جویی کرده و به کاهش خطرات ایمنی کمک کند . مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) نیز یک ابزار شناسایی و برخورد با ریسک ها قبل از اینکه به واقعیت تبدیل شود، می باشد.
راهنمای مدیریت ریسک: ۵- درک سایر پیچیدگیها و ابهامات سازمان
راهنمای مدیریت ریسک : ۴- انتخاب درست منابع برای مدیریت ریسک
راهنمای مدیریت ریسک : ۳- مقابله با ریسک
راهنمای مدیریت ریسک: ۲- لیست را به ترتیب اهمیت مرتب کنید
راهنمای مدیریت ریسک: ۱- لیستی از منشا های ریسک تهیه کنید
راهنمای مدیریت ریسک
مدیریت یکپارچه یعنی ...
در کارتان غرق شوید!
BIM: مدلسازی و یکپارچه سازی اطلاعات ساخت و ساز
هیچ وقت برای اتمام کار زود نیست!
مهارت گوش دادن
نکاتی که برای شروع مدیریت یک پروژه باید به آن توجه کنید
مدیریت پروژه ذاتی است یا اکتسابی
نکاتی برای بستن پروژه
نکاتی برای مدیریت زمان
کشتی پروژه را به سلامت به ساحل موفقیت برسانیم
نکاتی برای مستند سازی صحیح
اثر هاوتورن (Hawthorne)
با مخالفانتان دوست شوید!!
دیدگاهتان در مورد موفقیت پروژه چیست؟